Orgazm ile ilgili gerçekler

Estrogenolit

Yogazm nedir hiç duydunuz mu? Erkeklerin de G noktaları var ve dokunmadan orgazm olunabilir… Orgazm hakkında bilmedikleriniz sizi şaşırtacak.

Kadınlar da erken boşalır


Erken boşalma ile ilgili çok şey duymuşsunuzdur ama genellikle bir erkek problemi olarak yansıtılır. Ön sevişme anında ya da birleşme olduktan kısa bir süre sonra boşalma problemi için kullanılır. Doktorlara göre erkeklerin yüzde 20 ila 30’u arası, hayatlarının bir döneminde mutlaka bu problemle karşılaşırlar. Ama erken boşalmak sadece erkeklere özgü bir sorun değil. 18 ila 45 yaşları arasındaki Portekizli kadınlar üzerinde yapılan son bir araştırmaya göre, yüzde 40 oranında bir kısım orgazma niyetlendiklerinden önce ulaşıyor ve yüzde 3’ü bunu kronik olarak yaşıyor.

Her orgazm göz karartıcı değildir


Eğer çığlıklar atmadığınız için yaşadığınız cinsellikte yanlış bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bazı orgazmlar tatlı ve yumuşak, bazıları büyüktür ama hepsi de tatmin edicidir. Ama illa her seferinde şiddetli orgazmlar yaşamak istiyorsanız, öncelikle kendinizle daha çok vakit geçirmeli ve vücudunuzu daha iyi tanımalı, sonra da yeni keşiflerinizi partnerinizle paylaşmalısınız.

Yüksek ökçeliler orgazmı etkiler

Ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutin’in, İngiliz gazetesi  The Sunday Times’a verdiği röportaj oldukça dikkat çekmişti. Yüksek topuklarda seksi olan ayağın aldığı kavistir çünkü bu pozisyon aynı zamanda kadın orgazm olduğunda ayağının aldığı şekildir” diyordu modacı. “Yani yüksek topuklu giydiğinizde kendinizi orgazma hazır bir duruma sokuyorsunuz.” Doğru mu söylüyor bilmiyoruz ancak Amerikan Ortopedik Cerrahlar Akademisi’ne göre yüksek topuklular ayaklarda soğan oluşumuna ve şekil bozukluklarına sebep olmaya daha yatkın.

Orgazm mı istiyorsunuz? Konsantre olun.


Yarınki toplantı, ödemeyi geciktirdiğiniz fatura, son bölümünü kaçırdığınız dizi seks esnasında düşünülmesi gereken şeyler değil. Üstelik araştırmalara göre seks esnasında düşünülen konular genellikle negatif. Eğer orgazm olmak ve yaşadığınız cinselliğin tadına varmak istiyorsanız, cinsellik esnasında kendinizi tamamen birlikteliğe vermeli ve her türlü farklı düşünceyi zihninizden uzak tutmalısınız.

Erkeklerin de G noktaları var


Kadınlardaki G noktası bulunması zor olsa da vajinanın içinde olduğu bilinen ve baş döndürücü, akıl oynatıcı orgazmlara sebep olacak bir yer. Peki erkekler aynı orgazmik potansiyele sahipler mi? Dr. Niederberger’e göre, frenulum erkek üzerinde anatomik eşdeğerde, penis başının altındaki son derece duyarlı sinirlerin bulunduğu bölge.

Hızlı ve gizli olan kazanır


Her sperm eşit yaratılmamıştır. Hatta erkek orgazmından sonra alınan örneklere bakıldığında hızlı ve canlı olanlar kadar, ölü ve hareketsiz olanlar da vardır. Hızlı olanlar kadın vajinası ve yumurtasından kimyasal tepki aldıklarında daha da hızlanır. Chicago’daki Illinois Üniversitesi üroloji bölümü başkanı Dr. Craig Niederberger “Spermler saniye başına 30 mikrometre ya da daha fazla hareket etmelidir” diyor. Üstelik aynı nokta etrafında dönmek yerine, ileriye de hareket etmeliler.

Estrogenolit

Dokunmadan orgazm mümkün


Lady Gaga, New York Magazine’e “Duygu belleği oldukça güçlü bir şey. Kendimi sadece düşünerek orgazma ulaştırabilirim” demişti. Hayal kurmak ve tecrübeleri hatırlamanın sizi orgazma ulaştırabileceği doğrudur. Hatta düşünmek ve konuşmak çift iken de iyi bir ön sevişme olarak kullanılabilir.

Yogazm


Bazı yoga fanatiklerinin iddialarına göre, zihin yogası ile hiçbir uyarı ya da fiziksel temas olmadan orgazma ulaşılabiliyor. Peki bunda gerçeklik payı var mı? Seksolog Jeffre TallTrees “Kadınlar PC [pubococcygeus] kaslarını geliştirdiği zaman,  g-spot ve çevresindeki doku şişer ve bu da orgazma sebep olabilir” diyor.

Coregasm

Karın kasları egzersiz yaparak elde edeceğiniz tek şey değil. Men’s Health dergisine göre, kaslar kadınların unutulmaz orgazmlar yaşaması için de oldukça faydalı. Bazı karın ve bacak egzersizleri sayesinde karında ve bacaklarda oluşan gerginlik, egzersiz sırasında salgılanan dopamin ve endorfinle birleşince, uzmanlar bunun uyarılmak için geçerli her şey olduğunu söylüyor. Üstelik karın kasları kuvvetli kadınlar cinsel birleşme esnasında pelvik kaslarını sıkıştırabiliyor ve bu da çiftin birleşmeden daha fazla zevk almasını sağlıyor.

Orgazmlar acıyı azaltır


Ağrı kesicileri bir kenara bırakın ve mastürbasyon yapın. Orgazm olmak vücuttaki kasları ve kimyasalları harekete geçireceği için ağrıyı hafifletir, üstelik sonrasında yaşanacak rahatlama da oldukça etkilidir.

Yaş ilerledikçe orgazm kalitesi artar


40’lı yaşlarda 20’li yaşlardakinden daha zevkli ve kaliteli orgazmlar yaşamanın elle tutulur sebepleri tam olarak bilinmese de vücudunuzu ve cinselliği daha iyi tanıyor ve ne istediğinizi biliyor olmanızın rolü büyük.

Çoğu erkek 7 dakikalık


Orgazma ulaşmak için gereken zaman uzunluğu insandan insana değişir ve uyarılma, stres düzeyleri, yorgunluk ve ilişki dinamikleri gibi etkenlere bağlıdır.  Yine de uzmanlar, erkeklerin penetrasyondan boşalana kadar genellikle 7 dakikaya ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Kadınlar için zaman çerçevesi çok daha değişken – hatta kimileri farklı zamanlamalarla hiç olmayabilirken, bazıları çoklu orgazm olduğunu söylüyor.

Kadın orgazmı önemli

Lisedeki biyoloji öğretmeniniz üremek için erkek orgazmının yeterli olduğunu söylemiş olabilir ama hiç de doğru değil. Indiana Üniversitesi Profesörü Elizabeth Lloyd’un sürdürdüğü araştırmaya göre, kadın orgazmı da üremek için oldukça önemli. Zira kadın kendisine en iyi orgazm yaşatan erkekten etkilenerek, çocuk sahibi olmak isteyecek ve bu da fizyolojik olarak kimi kasılmalara sebep olarak spermlerin dölleme için çıktığı yolda onlara destek olacak, itici kuvvet sağlayacaktır. 

Çoklu orgazm hakkındaki gerçek


Bazı kadınlar tekrar orgazm olmak için mi orgazm olur ve sonra tekrar? Bireylerin cinsel birleşme esnasında birden fazla kez orgazm olması mümkün olsa da Dodson “çoğu kadın orgazm sonrası doğal bir refleks olan kasılmaları da orgazmdan sayıyor” diyor. Tabii bu artçıların da oldukça zevk verici olduğu bir gerçek. 

Estrogenolit

Duygu

http://www.ladyera.org

View more posts from this author

Bir cevap yazın