Evlilikte seks ateşini tekrar yakmak için öneriler

Evli çiftlerin en büyük şikayeti, sekse olan tutkularını kaybetmiş olmalarıdır. Bazen hastalık durumlarında, evlilikte seks mümkün olmayabilir ancak iki taraf da sağlıklıysa, cinsel deneyim, evlilikte çok önemlidir. Birbirinizin sadece en iyi arkadaşı olarak evliliğinizin süreceği konusunda kendinizi kandırmayın. Er ya da geç, partnerlerden birisi, başka birine karşı ilgi duyacaktır.

Aşk ve seks, bir ağacı besleyen kök gibidir. Canlı enerjiyi hayatta tutmak için, arasıra yeni bir şeyler denemelisiniz. Küçük baştan çıkarma oyunları bile işe yarayabilir. İlişkiler, balayından sonra bile gelişmeye devam eder. Aşk bir süre sonra olgunlaşır ve gerçeklik esas olmaya başlar. İşte bu noktadan sonra büyü kaybolur. Birbirinizi, bütün eksileri ve artılarıyla tanımış olursunuz. Bu durumun da pek çok artısı vardır ve bunun faydasını görmek zaman alır.

Başarılı bir evlilik için, birbirinizle sık sık ve dürüstçe konuşmalısınız. Sinirlendiğiniz konular, seks, öfke, hayalkırıklığı, beklentiler, hayatın anlamı… Her şey hakkında konuşabiliyor olmalısınız. Yaşadığınız sorunları birlikte çözmeli, bir ekip olmalısınız. Neyin doğru, neyin yanlış olduğuna bakmadan sorunu çözmeye odaklanmalısınız. İletişiminiz ne olursa olsun devam etmelidir.

Zaman içinde monotonlaşan seks hayatınızı canlandırmak için işte deneyebileceğiniz şeyler

Barışma seksi: Tartıştıktan sonra, birbirinizi affettiğinizde sevişmek daha anlamlı olabilir.

Fantazi seksi: Hemşire fantezisi, doktorculuk fantezisi, köle efendi fantezisi, striptizci ve müşteri fantezisi gibi aklınıza gelecek her türde fantezi üretebilirsiniz. Kostümler, maskeler, seks oyuncakları, deri kıyafetlerle de senaryoyu zenginleştirebilirsiniz.

Güven verici seks: Kendini güvensiz ve yalnız hisseden partnerinize, aşkınızı ve bağlılığınızı göstermek için seks çok güzel bir yöntemdir. Sözlü ifadelerle aşkınızı güçlendirebilir ve partnerinizin sizin için önemini açıklayabilirsiniz.

Rahatlama seksi: İçinizden biri üzgün ya da stresli olduğunda, sevişmek aranızdaki bağı güçlendirecektir.

Romantik seks: Mum ışığı, yemek, hafif bir sohbet, şık kıyafetler, güzel bir otel odası gibi seçeneklerle zenginleştirebilirsiniz. Yıldönümlerinde, sevgililer gününde ya da ilişkinizin biraz heyecana ihtiyaç olduğu her zaman işe yarar.

Sinsi seks: Bu, yasak meyve kadar heyecanlandırıcıdır. Çocuklar televizyon izlerken, ailenizin evine gittiğinizde eski odanızda ya da eşinizin iş yerinde, kilitli kapılar ardında seks yapmak son derece heyecan verici olabilir.

Yeni çift seksi: Sevgili olduğunuz günleri yeniden canlandırın. Bir yerde buluştunuz, kahve içtiniz ve bir an önce eve gidip sevişmek için çıldırıyorsunuz.

Duygu

http://www.ladyera.org

View more posts from this author

Bir cevap yazın